جلوی کبود شدن پوست را بگیریم

 

  • .  در گام بعدی ناحیه کبودشده را با یک باند کشی ببندید. باند کشی به بافت‌ها فشار آورده، خونریزی و کبودی ناشی از آن را کاهش می‌دهد.  در نهایت پس از 48 ساعت محل ضرب دیدگی را گرم کنید. کمپرس گرم در جذب خون و رفع کبودی مؤثر است.

 

با نزدیک شدن به پایان سال و بالا گرفتن تب و‌تاب خانه تکانی امکان آسیب دیدگی بیش از پیش فراهم می‌شود. گاهی آسیب دیدگی به کبودی‌های وسیع که ظاهر چندان خوشایندی هم ندارد منجر می‌شود. کبودی معمولاً زمانی رخ می‌دهد که مویرگ‌های خونی نزدیک به‌سطح پوست بر اثر ضربه یا فشار پاره شوند و خون به بافت‌های اطراف محل آسیب دیدگی نفوذ کند.

به‌گزارش «ایران» از Medical news می‌توان با استفاده از راهکارهایی ساده به کاهش کبودی و بهبود سریعتر آن کمک کرد. در نخستین گام بهتر است محل ضرب دیدگی را با استفاده از کمپرس سرد خنک نگه دارید. سرعت عمل در استفاده از کمپرس سرد بسیار اهمیت دارد چراکه شدت نفوذ خون به بافت‌های اطراف را کاهش می‌دهد. پس از 10 دقیقه کمپرس سرد به مدت 20 دقیقه صبر کنید و دوباره آن را خنک کنید. بالا نگه داشتن ناحیه آسیب دیده از سطح بدن نیز در کاهش جریان خون در محل آسیب دیده و کاهش کبودی مؤثر است.  در گام بعدی ناحیه کبودشده را با یک باند کشی ببندید. باند کشی به بافت‌ها فشار آورده، خونریزی و کبودی ناشی از آن را کاهش می‌دهد.  در نهایت پس از 48 ساعت محل ضرب دیدگی را گرم کنید. کمپرس گرم در جذب خون و رفع کبودی مؤثر است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *