روش هایی برای کمتر برق مصرف کردن

  • – از وسایل پرمصرف برقی مانند اتو، سشوار، لباسشویی، جارو برقی و… در ساعت‌های  ١٢ تا ١٦ و  ١٩ تا ٢٣ استفاده نکنید و استفاده از آنها را به ساعت‌های پیش از ظهر یا ساعت‌های پایانی شب موکول کنید.

راهکارهای ساده‌ای وجود دارد که می‌توانیم پول برق کمتری بپردازیم، در عین حال به میزان مورد نیاز خود از نعمت برق برخوردار باشیم.
اول این‌که باید در خاطر داشته باشید که می‌توانید با رعایت نکاتی بسیار ساده، از رقم قبض برق خود تا حد زیادی بکاهید. برای این منظور بهتر است بدانید که قیمت برق در ساعت‌های  ١٢ تا ١٦ و  ١٩ تا ٢٣ نسبت به سایر ساعت‌ها حدود ٢,٥ برابر بالاتر است.
پس بهتر است به خاطر داشته باشید که در ساعت‌های گرم می‌توانید تنها با تنظیم درست کولرها و وسایل سرمایشی خود به‌ویژه در ساعت‌های پیک (١٢تا ١٦ و ١٩ تا ٢٣)، به میزان بالایی از مصرف برق خود را کاهش دهید. برای این منظور در کولرهای آبی از دور کُند و در کولرهای گازی یا اسپیلت‌ها با تنظیم درجه آن بین ٢٣ تا ٢٥درجه و بستن درب‌ها و پنجره‌ها، ١٠تا ١٥‌درصد از قبض برق خود را کم کنید.
البته کسانی که از کولرهای آبی استفاده می‌کنند، می‌توانند یکی از پنجره‌های خود را چند سانتیمتر باز بگذارند (برای جلوگیری از افزایش رطوبت و شرجی‌شدن هوای منزل).
حال اگر می‌خواهید کاهش بیشتری در قبض برق خود داشته باشید، این نکات بدون هزینه را اجرا کنید.
– از وسایل پرمصرف برقی مانند اتو، سشوار، لباسشویی، جارو برقی و… در ساعت‌های  ١٢ تا ١٦ و  ١٩ تا ٢٣ استفاده نکنید و استفاده از آنها را به ساعت‌های پیش از ظهر یا ساعت‌های پایانی شب موکول کنید.
– از وسایل برقی به صورت همزمان استفاده نکنید. این کار احتمال خرابی وسایل برقی را بیشتر می‌کند.
– تا حد امکان از بازوبسته‌کردن مستمر درِ یخچال بپرهیزید چرا که این کار اگرچه در ظاهر کاری ساده است اما در حقیقت باعث می‌شود تا موتور یخچال شما برای خنک نگه داشتن مواد داخل آن بیشتر کار کند.
باور کنید که با همین چند راهکار ساده و بی‌هزینه می‌توانید مبلغ قبض برقتان را حتی بیشتر از ١٥‌درصد کاهش دهید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *