با این ۵ روش زایمان طبیعی بدون درد داشته باشیم

 

  • هرکسی در دوره ی بارداری غذاهای مورد علاقه و ویارهای خاصی دارد.غذاهای مغذی را نیز به غذاهای مورد علاقه تان اضافه کنید.غذاهای سرشار از کلسیم بخورید.

در اینجا ۵ راه برای کاهش درد زایمان شما توضیح داده شده است.اینها نکاتی راجع به سلامت ذهن و بدن برای استفاده در طی دوران بارداری هستند.
    مراحل
۱)پیاده روی کنید!
در طی بارداری شما به مقداری ورزش و تمرین نیاز دارید.پیاده روی یک راه ساده ی کم فشار و پرمزایا برای کاهش دردهای زایمان است.شما عضلات تنه ی بدنتان را قوی میکنید،هوای تازه استنشاق میکنید و کالری میسوزانید،همه اش در یک ورزش!کم کم شروع کنید و مسیرتان را پیدا کنید. ادامه خواندن “با این ۵ روش زایمان طبیعی بدون درد داشته باشیم”

برای کودک کفش مناسب انتخاب کنیم

 

 

  • با توجه به اینکه برای راه رفتن صحیح باید عضلات و استخوان ها تکامل لازم را داشته باشند، مجبور کردن نوزادان به راه رفتن قبل از تکامل کافی نه تنها کمکی به آنها نمی کند بلکه فقط باعث افزایش انحنای اندام های تحتانی می شود.

نوزادان پس از تولد عضلات ضعیفی دارند به طوری که در ماه های اول حتی کنترل سر و گردن برای آنها دشوار است. با گذشت زمان، عضلات قوی و کامل‌تر می شوند. در سن ۶ ماهگی با قوی شدن عضلات شکمی و ستون فقرات و کمربند لگنی، نوزاد قادر به نشستن بدون کمک است.
در سن ۹ ماهگی عضلات ران ها و کمربند شانه ای و بازوها، نوزاد را قادر به خزیدن (چهار دست و پا) می کنند و حدود سن ۱۲ ماهگی او قادر به ایستادن و راه رفتن می شود که با گذشت زمان تا ۱۸ ماهگی بدون کمک قادر به راه رفتن خواهد شد. اندام های تحتانی کودکان تا قبل از یک سالگی مختصری پرانتزی و قوس دار است و با گذشت زمان تا ۲،۳ سالگی این حالت اصلاح خواهد شد.

ادامه خواندن “برای کودک کفش مناسب انتخاب کنیم”

کودک مودب داشته باشیم

 

 

 

تهدید کردن کودکان، نه تنها ما را به مقصود نمی‌رساند، بلکه معمولاً نتیجه عکس به بار می‌آورد. با هر گونه هشدار مستقیم، احتمال این که کودک دوباره آن کار را تکرار کند، افزایش می یابد. در صورتی که به او بگوییم: اگر یک بار دیگر این کار را تکرار کنی…، کودک را به مبارزه جویی دعوت کرده‌ایم.
در واقع شرایطی فراهم آورده ایم که کودک دوباره نافرمایی کند تا به خود و دیگران، جسارت خویش و نیز وجود خود را به اثبات برساند و به طریقی جلب توجه کند. بنابراین هرگز به گونه مستقیم کودک را تهدید نکنید.

ادامه خواندن “کودک مودب داشته باشیم”

چگونه جلوی سقط جنین را بگیریم

 

  • هر‌ساله بالغ بر ۲۰۰‌هزار سقط جنین در کشور به وقوع می‌پیوندد. بنابر اظهارات یک جمعیت شناس، در حال حاضر نرخ باروری کشور ۹/۱ کودک به ازای هر زن است و برخی از زنان پس از چندین سقط دچار ناباروری می‌شوند. این در حالی است که چنانچه سقط‌های «غیرعمد» در کشور کنترل شون

بالا رفتن سن ازدواج از یک طرف و سقط جنین از طرف دیگر نرخ باروری را در ایران به چالش کشانده‌اند، آن‌چنان که متولیان امر نسبت به آن هشدار داده و خواهان رسیدگی به این معضل هستند. از سوی دیگر، بازار سیاه «قرص سقط جنین» به این مساله دامن زده و موجی از سقط جنین غیرقانونی را رقم زده است؛ این ماجرا نظارت بیشتر دستگاه‌های مسئول را می‌طلبد. ادامه خواندن “چگونه جلوی سقط جنین را بگیریم”

شستشوی صحیح نوزاد را بلد باشیم

 

  • آیا استفاده از لیف ملایم برای شستشوی نوزاد کافی است؟ به طور کلی نیازی نیست که نوزاد را حتما در لگن یا وان مخصوص قرار داده و او را بشویید بلکه میتوانید تا زمانی که زائده بند نوزاد جدا نشده (که ممکن است سه تا چهار هفته به طول انجامد)، از لیف یا اسفنج مخصوص استفاده کنید.

 

شستشوی نوزاد کار بسیار دقیق و حساسی ست چرا که پوست بسیار لطیفی دارد و همچنین در معرض آب بسیار لغزنده می شود . آیا تابه حال به این فکر کردهاید که چه طور نوزاد را با بهترین کیفیت ممکن حمام کنید؟ بدون شک شستشوی نوزادی که بدنی بسیار حساس داشته و به جهت لطافت خاص پوست، در معرض آب به سرعت لغزنده میشود تجربهای متفاوت و تاحدودی دشوار است. حتی برخی والدین جوان حمام بردن نوزاد تازه به دنیا آمده را تجربه ای «اعصاب خردکن»(!) میدانند اما واقعیت این است که اگر کمی دقت چاشنی این کار شود، آنگاه شستشوی نوزاد یکی از دلپذیرترین بخشهای رسیدگی به او خواهد شد. مهمترین نکته درخصوص حمام کردن نوزاد تازه به دنیا آمده این است که او به احتمال زیاد علاقهای به این کار ندارد. از این رو صبر و شکیبایی شما کمک زیادی به راحتی نوزاد و همچنین آرامش خاطر شما خواهد کرد. هر از چند گاهی باید نوزاد به حمام برد؟ البته در اینجا منظور از حمام بردن این نیست که لزوما نوزاد را به فضایی از خانه که تحت عنوان حمام میشناسیم ببرید بلکه منظور همان شستشوی نوزاد در وان پلاستیکی یا لگنی مناسب است که معمولا در محیط داخل خانه و در جایی با دمای مناسب صورت میگیرد. یادتان باشد نیازی به انجام این کار به صورت روزمره نیست.

ادامه خواندن “شستشوی صحیح نوزاد را بلد باشیم”

اسید معده زن باردار چه درمانی دارد

 

  • حداقل ۲ تا ۳ ساعت قبل از به خواب رفتن چیزی نخورید تا زمان کافی برای هضم غذا وجود داشته باشد.با گذاشتن چند بالش در زیر سر خود و بالا آوردن قسمت فوقانی بدن کمک کنید که اسید معده همان جائی بماند که باید باشد و با این کار به هضم غذا کمک کنید

به احتمال زیاد. بسیاری از زنان اولین بار در دوران حاملگی احساس سوزش سر دل دارند و اگر چه این سوزش شایع و بی خطر است اما احساس ناخوشایندی می باشد. سوزش سر دل (که همچنین برگشت اسید یا عدم هضم اسیدی نامیده می شود) احساس سوزشی است که معمولا از انتهای جناغ سینه شروع شده و تا قسمت پایین گلو کشیده می شود.علت این پدیده تغییرات هورمونی و فیزیکی، و یا هردو، می باشد. ادامه خواندن “اسید معده زن باردار چه درمانی دارد”

مراقب عوارض دیابت دوران بارداری باشیم

 

 

  • به گفته تیم تحقیق، این اولین مطالعه است که رابطه بین سطح قند خون مادر در دوره بارداری و ریسک نارسایی قلبی نوزاد را نشان می دهد.

محققان دانشگاه استنفورد کالیفرنیا سطح قندخون بیش از ۱۹ هزار زن باردار را در اولین سه ماهه بارداری اندازه‌گیری کردند.

طبق نتایج این مطالعه، به ازای افزایش هر mg/dL‌۱۰ قند خون، ریسک زایمان نوزاد مبتلا به نارسایی قلبی مادرزادی تا ۸درصد افزایش می یابد.

به گفته تیم تحقیق، این اولین مطالعه است که رابطه بین سطح قند خون مادر در دوره بارداری و ریسک نارسایی قلبی نوزاد را نشان می دهد.

طبق نتایج این تحقیق جدید، سطح قند خون یک زن باردار باید تحت نظر باشد و در همان ابتدای بارداری درمان شود. کنترل زودهنگام و سریع قند خون منجر به کاهش چشمگیر بروز بیماری قلبی مادرزادی و نجات جان شمار زیادی از نوزادان تازه متولدشده می شود.

یکی از عوارض داروهای ترک سیگار حمله قلبی است

 

 

  • همچنین در این مطالعه مشخص شد که در هر هزار نفری که داروی varenicline مصرف می‌کردند، ۳٫۹۵ حادثه قلبی عروقی روی می‌دهد که می‌توان آن را به مصرف این دارو ارتباط داد.

نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد، که مصرف داروی وارنیکلین (varenicline) که به‌طور رایج برای کمک به ترک سیگار <Quit Smoking>تجویز می‌شود، خطرابتلا به حوادث قلبی-عروقی را افزایش می‌دهد.

حوادث قلبی – عروقی به مشکلات قلبی مانند حمله قلبی، سکته مغزی، آریتمی ها و یا ضربان های نامنظم قلبی و آنژین ناپایدار گفته می‌شود که در آن قلب خون و اکسیژن کافی دریافت نمی‌کند.
محققان دانشکده پزشکی دانشگاه تورنتو در مورد دلایل انجام این مطالعه گفتند، مطالعاتی که پیش از این در مورد بی خطری مصرف varenicline انجام شده بودند، نتایج ضد و نقیضی داشتند و بیشتر افرادی را با ویژگی‌های نسبتاً مشابه مورد مطالعه قرار داده بودند. ادامه خواندن “یکی از عوارض داروهای ترک سیگار حمله قلبی است”

گرفتگی عروق پا با کدام بیماری ها ایجاد می شوند

 

  • بهلولی با تاکید براینکه اولین عارضه گرفتگی عروق پا آن است که فرد در زمان راه رفتن احساس خستگی کرده و نیاز به استراحت درمیان پیاده‌روی دارند، اما این بیماری به جایی می‌رسد که درد پای فرد در زمان استراحت نیز خود را نشان می‌دهد

 

یک جراح عروق گفت: زندگی سالم، عدم استفاده از سیگار و مواد مخدر، کنترل دیابت و ورزش مهم‌ترین عوامل جلوگیری از ابتلا به گرفتگی عروق تحتانی<Eclipse of the lower vessels> است. ادامه خواندن “گرفتگی عروق پا با کدام بیماری ها ایجاد می شوند”

رازهای درمان کبد چرب

 

 

 

  • میزان شیوع چاقی را در کشور با رشد چشمگیری رو به رو کرده است، به گونه‌ای که هم حالا به دلیل این الگوهای غلط غذایی بالغ بر ۳۰ درصد مردم ایران به کبد چرب مبتلا می باشند

 

مدیر کل دفتر بهبود تغذیه و تندرستی وزارت بهداشت با بیان نگرانی از شیوع چاقی در کشور، راهکار‌هایی طبیعی برای معالجه سریع کبد چرب را تعریف کرد. ادامه خواندن “رازهای درمان کبد چرب”